WORLD CHAMPIONSHIPS OF PERFORMING ARTS 

06.07. 2018 – 15.07.2018

HOLLYWOOD, CALIFORNIA, USA 

 Cílem každoročního klání WCOPA je setkání těch nejlepších z nejlepších z různých částí světa. Je to setkání nejen začínajících umělců, ale it tech co už mají za sebou nějaké zkušenosti a třeba i dosáhli úspěchů na regionální či národní úrovni. WCOPA je hlavně věnována všem umělcům bez rozdílu věku, kteří se chtějí nejen něčemu novému naučit, trénovat s těmi nejlepšími, porovnat navzájem své talenty, ale také se utkat o zlatou medaili, možnost získat stipendium na některé z uměleckých škol v USA a eventuálně se probojovat až do závěrečné finální show, která se vysílá živě do celého světa.

 

Reprezentace České Republiky  a Slovenska

WCOPA 2018

IMG_2994_resized_20180520_065251200

 

World Championships of Performing Arts – Team Czech Republic a Slovakia WCOPA 2018

ČESKOSLOVENSKÝ VÝBĚR PRO MISTROVSTVÍ SVĚTA V INTERPRETAČNÍM UMĚNÍ SE SEŠEL V OLOMOUCI

 
Osm žen a dívek bude reprezentovat Českou republiku a Slovensko na letošním Mistrovství světa v interpretačním umění (World Championships of Performing Arts – WCOPA), které proběhne od 6. do 15. července v Los Angeles. Soutěží v něm účastníci z šedesáti států světa v pěti kategoriích – hudba, tanec, zpěv, herectví a modeling. Česká výprava letos jede do Ameriky poosmé, ovšem jako československý tým poprvé. Soutěžící budou bojovat o stipendia na prestižních uměleckých školách v USA v hodnotě čtvrt miliónů dolarů. Osm česko-slovenských reprezentantek vzešlo ze dvou stovek přihlášených v národním kole, včera v Olomouci proběhla poslední koordinační schůzka před červencovým odletem.
Součástí letošního týmu bude i Sára Lamprechtová z Ostravy, která se v roce 2017 zúčastnila soutěže WCOPA v kategoriích tanec a herectví. Mezi své úspěchy může zařadit dvě bronzové medaile z početných kategorií Jazz a Contemporary. Kromě toho byla jako jedna z mála oceněna měsíčním stipendiem do slavného Millennium Dance Complex v Los Angeles. „WCOPA mi přinesla mnoho nových kamarádů po celém světe, mohla jsem si také vyzkoušet workshopy se slavnými osobnostmi z tanečního a muzikálového světa, zasoutěžit si v opravdu silné světové konkurenci a být ohodnocena profíky ze showbyznysu. Samozřejmě jsem si užila i nádhernou dovolenou. V létě opět letím do L.A., kde budu součástí týmu a budu čerpat své stipendium v Millennium Dance Complex Hollywood,“ popsala Sára.
Mezi další úspěšné účastníky světového šampionátu v interpretačním umění patří například i Tereza Anna Mašková, letošní finalistka právě probíhající pěvecké soutěže SuperStar, která se WCOPA účastnila a postoupila do finální show v roce 2014. Opakovaně na WCOPA vystupovala také úspěšná česká zpěvačka Katie Kei, která se účastnila dvou ročníků v letech 2015 a 2016.
Letošní soutěžící:
Sabina Ulmanová – Olomouc – zpěv
Michaela Suchá – Brno – tanec, modeling
Kateřina Procházková – Frýdek-Místek – aerobic, modeling
Oldřiška Neumannová – Kolín – CrossDance Kolín akrobatický tanec, latina
Natálie Romportlová – Kolín -CrossDance Kolín akrobatický tanec, latina, fotomodeling
Duet – Oldřiška+ Natálie -CrossDance Kolín
Slovensko
Michaela Mojtová – Liptovský Hrádek – tanec
Zuzana Trojáková – Martin – tanec

Aktuální informace k WCOPA :

FACEBOOK WCOPA CZECH 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.